ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE ODPUSTU WNIEBOWZIĘCIA NMP W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Za nami kolejna z większych akcji międzyoddziałowych. Od piątku do niedzieli czuwaliśmy nad przebiegiem uroczystości na dróżkach jak i na terenie klasztoru w Kalwarii. Maltańczycy i pielgrzymi zmagali się z ciągłym upałem, ale nawet słońce ich nie pokonało i dotrwali do końca. Nasi wolontariusze udzielali pomocy w potrzebie, zarówno w lekkich jak i w cięższych przypadkach.

Dziękujemy każdemu za ciężką prace i do zobaczenia na kolejnych akcjach💕

ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW TRIDUUM PASCHALNEGO W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W dniu dzisiejszym oraz wczorajszym oddziały Kraków, Chrzanów, Myślenice, Tarnów, Sucha Beskidzka oraz Krynica Zdrój brały udział w zabezpieczeniu medycznym Triduum Paschalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czwartek pogoda nie rozpieszczała naszych wolontariuszy, deszcz towarzyszył nam w przemierzeniu dróżek, piątek zaś obfitował w wiosenne promienie słoneczne. Pielgrzymi wytrwale podążali wyznaczonymi trasami na dróżkach kalwaryjskich i bezpiecznie dotarli do celu.
Dziękujemy za współprace i do zobaczenia na kolejnych zabezpieczeniach <3

 

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE WIGILII DLA BEZDOMNYCH NA RYNKU W KRAKOWIE

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt wspierać akcję na rynku w Krakowie, która polegała na wydawaniu ludziom potrzebującym ciepłych potraw. Zjawiło się mnóstwo osób zarówno wolontariuszy, którzy wpierali akcję jak i uczestników, którzy mogli wspólnie poczuć nadchodzące święta.
Takie chwilę łączą obcych sobie ludzi, dziękujemy za obecność i wsparcie

25485354_1395934550533026_1967810364_o Czytaj dalej

AKCJA CUKIER

Dzisiaj nasi Maltańczycy od samego rana mierzyli cukier i ciśnienie w Kościele Św. Marii Magdaleny Kosocicach. W czasie akcji zbieraliśmy datki na akcję Paczka na Gwiazdkę 2017 dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii szpitala w Prokocimiu (IV edycja).

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie tego szczytnego celu i do zobaczenia na kolejnych akcjach! 

#MaltaSM #MSMKrakow

dav

dav

Czytaj dalej

POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

Dzisiaj nasi Maltańczycy prowadzili pokaz pierwszej pomocy dla uczniów z Zespołu Szkół w Izdebniku.
Dziękujemy naszym ratownikom medycznym Kamilowi i Mieszkowi za podzielenie się swoją wiedzą z młodszymi, a także Karolinie,Dominice i Kamilowi za prezentowanie czynności ratowniczych i oprowadzanie po karetce 
Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych pokazach!

21688024_1956960100987768_4730973690228844118_o Czytaj dalej

ZABEZPIECZENIE XXV IGRZYSK MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ W KRAKOWIE

W ciągu ostatnich trzech dni nasi Maltańczycy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników rozgrywek sportowych na terenie Krakowa. Zabezpieczenie rozpoczęliśmy oficjalnym otwarciem na Hali Wisły w piątek. W sobotę miały miejsce rozgrywki sportowe, a na zakończenie dnia odbyła się msza święta. W niedzielę zaś oficjalne zakończenie.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła idea zdrowej rywalizacji i gry fair play.
Dziękujemy każdemu za udział 

received_508322539506489 received_882543451901618 Czytaj dalej

ZABEZPIECZENIE XXV PIELGRZYMKI RODZIN ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Dzisiaj tzn. 10 września br. braliśmy udział w kolejnym zabezpieczeniu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem naszą pracę rozpoczęliśmy od czuwania nad pielgrzymami w czasie Drogi Krzyżowej od kaplicy „Piłata”, a zakończyliśmy po uroczystej mszy na ołtarzu polowym.

Pogoda była nam przychylna, słońce świeciło, więc nie obyło się bez pacjentów, ale jak zwykle podołaliśmy zadaniu.

Dziękujemy za obecność i do zobaczenia na kolejnych akcjach