Jak wygląda życie w Malcie?

Każdy wolontariat jest niezwykły sam w sobie. Jednak wolontariat w Malcie jest wyjątkowy. To tutaj możesz mieć realny kontakt z pacjentami, dbać o ich bezpieczeństwo i szkolić się w wielu dziedzinach humanitarnych.

Czego możesz się spodziewać po dołączeniu do naszego Oddziału?

Kto może dołączyć do Malty?

Tak na prawdę każdy! Jeśli nie miałeś wcześniejszego doświadczenia w pomocy przedmedycznej – bez obaw! Po ukończeniu 16 roku życia możesz wziąć udział w jednym z naszych kursów pierwszej pomocy, a po zdanym egzaminie zostać pełnoprawnym członkiem naszego Oddziału. Takie osoby pełnią wyjątkową rolę w naszym Stowarzyszeniu. Jako wolontariusz pierwszej pomocy medical staff  będziesz częścią patrolu ratowniczego podczas zabezpieczeń wielu wydarzeń na terenie Krakowa oraz okolic. Twoim zadaniem będzie sprawowanie opieki nad uczestnikami koncertów, festynów czy uroczystości kościelnych pod okiem doświadczonych ratowników KPP oraz naszej kadry medycznej.

 Twoja pomoc będzie nieoceniona również przy rozkładaniu tymczasowych punktów medycznych czy przygotowywaniu sprzętu. Z biegiem czasu będziesz mógł prowadzić pokazy pierwszej pomocy oraz oprowadzać najmłodszych fanów ratownictwa po karetkach. 


Ale nie na tym koniec! Kurs pierwszej pomocy to dopiero wierzchołek góry lodowej!          

W Oddziale Kraków czekają na Ciebie liczne spotkania szkoleniowe, dzięki którym uzupełnisz wiedzę przedmedyczną, wyćwiczysz najważniejsze umiejętności do perfekcji oraz poznasz bardziej zaawansowane techniki tamowania krwotoków czy udrażniania dróg oddechowych. Między zabezpieczeniami będziesz mógł uczestniczyć jako pozorant w prowadzonych przez nas kursach oraz pozoracjach na wielu wydarzeniach, nawet tych krajowych.

 Dołączyć do Malty może każdy – w szczególności zapraszamy ratowników i ratowniczki kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz osoby medyczne! To dzięki osobom takim, jak Wy żyje ten Oddział i mogą być prowadzone liczne działania.

 

Co jeśli nie mogę poświęcić dużo czasu?

Niczym się nie martw! Możesz uczestniczyć w wybranych akcjach i nic się nie stanie jak nie pojawisz się na każdym zabezpieczeniu.

Czy Malta to tylko zabezpieczenia?

Absolutnie nie! Oddział Kraków to przede wszystkim społeczność ludzi, których łączy wspólna pasja – pomoc drugiemu człowiekowi. Spotykamy się nie tylko w pracy, ale również na akcjach socjalnych, doszkalaniach, pielgrzymach czy spotkaniach integracyjnych!

Dołącz do wyjątkowej społeczności i naucz się z nami jak ratować ludzkie życie!

Milena Biernat, redaktor MSM Oddział Kraków