Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna

Oddział Kraków

To organizacja paramedyczna non profit, zrzeszająca grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym.

O Nas

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Kraków

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Kraków to organizacja paramedyczna non profit, zrzeszająca grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. Członkami naszego Stowarzyszenia są wolontariusze przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także czynni zawodowo: ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze.

Nasze Stowarzyszenie działa na podstawie Ustawy z dnia 7.IV.1989 Prawo o stowarzyszeniach oraz Statutu zatwierdzonego przez Sąd. Obecna działalność Stowarzyszenia jest kontynuacją działalności prowadzonej przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku.

DZIAŁALNOŚĆ MALTY SŁUŻBY MEDYCZNEJ 

  • Podstawową formą działalności Oddziału są zabezpieczenia medyczne organizowane zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Zabezpieczamy wydarzenia różnego typu-zarówno imprezy kulturalne, religijne, jak i sportowe. Z powodzeniem współpracujemy z jednostkami wchodzącymi w skład systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, takimi jak: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe czy Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Nasz Oddział zajmuje się ponadto przeprowadzaniem szkoleń oraz kursów z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych bądź firm/instytucji, zgodnych z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC). Po każdym kursie uczestnicy przystępują do egzaminu (praktycznego oraz teoretycznego), po zdaniu którego otrzymują certyfikat poświadczający zdobycie przez nich umiejętności udzielania pierwszej pomocy
  • Prowadzimy także akcje społeczne mające na celu propagowanie profilaktyki prozdrowotnej, podczas których istnieje możliwość zbadania stężenia glukozy we krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego. Zebrane podczas takich akcji dobrowolne datki przeznaczamy na pomoc innym (np. na paczki mikołajowe dla dzieci z krakowskich domów dziecka)
  • Organizujemy ponadto profesjonalne transporty medyczne (międzyszpitalne, pozaszpitalne; krajowe oraz międzynarodowe) realizowane własną, w pełni wyposażoną karetką wraz z doświadczonym personelem medycznym

NASZE DOŚWIADCZENIE

Nasz Oddział posiada wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych takich jak Krakowskie Wianki, uroczystości kościelnych, m.in. Święto Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach oraz Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Można nas również spotkać corocznie na procecji Bożego Ciala oraz Tradycyjnym Święcie Rękawki na Kopcu Kraka. To jedynie kilka z wielu organizowanych przez nas zabezpieczeń! Zajrzyj do zakładki Zabezpieczenia Medyczne po więcej informacji.

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapraszamy do dołączenia do grona Maltańczyków z Oddziału Kraków. Jeśli ciekawi Cię działalność naszego stowarzyszenia i chciałbyś zostać wolontariuszem zachęcamy do zapoznania się z wymaganiamil

Zrzut-ekranu-2023-09-19-o-14.17.59

Zobacz jak działamy

Jesteś ciekawy jak wygląda praca naszego stowarzyszenia? A może chciałbyś dowiedzieć się jakie działania podejmujemy podczas doszkalań? Poniższy filmik prezentuje naszą działalność!

Ponadto zapraszamy na profile Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Kraków na portalach Facebook oraz Instagram, na których znaleźć można zdjęcia z bieżących akcji oraz informacje o nadchodzących zabezpieczeniach! Jeśli interesuje Cię ratownictwo, działalność medyczna, pierwsza pomoc czy profilaktyka to zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube.

Oddział Kraków

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Kraków