Przedszkolaki też uczą się ratować…

W dniu 12 luty maltańczycy z naszego oddziału gościli z pokazem pierwszej pomocy w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Wadowicach.

Zasady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby dorosłej i sposoby alarmowania służb ratowniczych – to główne zagadnienia, z którymi zapoznały się dziś dzieci z wadowickiego przedszkola.

Pokaz miał charakter scenki sytuacyjnej, która prezentowała podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zaczęło się od przypomnienia numerów alarmowych. Po krótkiej powtórce teorii przyszła kolej na praktykę. Przedszkolaki, pod okiem naszych maltańczyków dowiedziały się m.in. w jaki sposób należy poprawnie wezwać pogotowie ratunkowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Pokaz miał nie tylko nauczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy ale również uświadomić jak ważna jest troska o drugiego człowieka.

Po zakończonej prezentacji przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy m.in. układając poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej  oraz próbując swoich sił wykonując zewnętrzny masaż serca na fantomie.

Więcej zdjęć z pokazu w galerii: Pokaz I pomocy w przedszkolu – Wadowice 12.02.2013r.