O nas

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Chrzanów to organizacja paramedyczna non profit, zrzeszająca grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. Członkami naszego Stowarzyszenia są wolontariusze przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także czynni zawodowo: ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze. Żaden z członków Oddziału nie pobiera wynagrodzenia za swą pracę, poświęcając równocześnie swój wolny czas w służbie innym.

Nasze Stowarzyszenie działa na podstawie Ustawy z dnia 7.IV.1989 Prawo o stowarzyszeniach oraz Statutu zatwierdzonego przez Sąd. Obecna działalność Stowarzyszenia jest kontynuacją działalności prowadzonej przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku.

W szeregach naszego oddziału mamy 43 członków, które stanowią osoby po kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, osoby po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz osoby medyczne jak pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz lekarze.

Posiadamy w pełni wyposażone karetki spełniające warunki karetek ,,P” lub ,,S” oraz sprzęt medyczny i manekiny do pokazów, szkoleń i kursów z pierwszej pomocy.

Zajmujemy się zabezpieczeniami medycznymi, pokazami pierwszej pomocy, szkoleniami i kursami 8-godz. z wydaniem zaświadczenia lub 16-godz. z wydaniem certyfikatu ukończenia kursu. Bierzemy także udział w różnych akcjach socjalnych.

W ramach działalności oferujemy wyposażoną karetkę z wykwalifikowanym zespołem typu ,,P” lub ,,S”, piesze patrole wyposażone w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz wykwalifikowaną kadrę szkolącą z dużym stażem pracy zawodowej.

Nasze coroczne akcje to między innymi: Procesja z Wawelu na Skałkę (akcja międzyoddziałowa), procesja Bożego Ciała, Dzień dziecka z TCK Trzebinia, Dni Trzebini, Dni Alwernii, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (akcja międzyoddziałowa), Dożynki gminne, odpust w Płokach, festyn sportowo-rodzinny na osiedlu Widokowym w Trzebini, wigilia na rynku w Trzebini, itp.

Bierzemy też udział w dużych imprezach masowych i zabezpieczeniach międzyoddziałowych jak np. ŚDM 2016, obrzędy religijne w Kalwarii Zebrzydowskiej czy Dzień Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Organizujemy zebrania i doszkalania w oddziale lub uczestniczymy w szkoleniach międzyoddziałowych, a także w ramach zabawy poznajemy się bliżej podczas wyjazdów integracyjnych oddziału.

Malta Służba Medyczna Oddział Chrzanów