Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna

Oddział Chrzanów

To organizacja paramedyczna non profit, zrzeszająca grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym.

O Nas

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Chrzanów

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Chrzanów to organizacja paramedyczna non profit, zrzeszająca grupę osób pragnących bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. Członkami naszego Stowarzyszenia są wolontariusze przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także czynni zawodowo: ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz lekarze. Żaden z członków Oddziału nie pobiera wynagrodzenia za swą pracę, poświęcając równocześnie swój wolny czas w służbie innym.

Nasze Stowarzyszenie działa na podstawie Ustawy z dnia 7.IV.1989 Prawo o stowarzyszeniach oraz Statutu zatwierdzonego przez Sąd. Obecna działalność Stowarzyszenia jest kontynuacją działalności prowadzonej przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku.

W szeregach naszego oddziału mamy 43 członków, które stanowią osoby po kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, osoby po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz osoby medyczne jak pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz lekarze.

Posiadamy w pełni wyposażone karetki spełniające warunki karetek ,,P” lub ,,S” oraz sprzęt medyczny i manekiny do pokazów, szkoleń i kursów z pierwszej pomocy.

Zajmujemy się zabezpieczeniami medycznymi, pokazami pierwszej pomocy, szkoleniami i kursami 8-godz. z wydaniem zaświadczenia lub 16-godz. z wydaniem certyfikatu ukończenia kursu. Bierzemy także udział w różnych akcjach socjalnych.

W ramach działalności oferujemy wyposażoną karetkę z wykwalifikowanym zespołem typu ,,P” lub ,,S”, piesze patrole wyposażone w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz wykwalifikowaną kadrę szkolącą z dużym stażem pracy zawodowej.

Nasze coroczne akcje to między innymi: Procesja z Wawelu na Skałkę (akcja międzyoddziałowa), procesja Bożego Ciała, Dzień dziecka z TCK Trzebinia, Dni Trzebini, Dni Alwernii, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (akcja międzyoddziałowa), Dożynki gminne, odpust w Płokach, festyn sportowo-rodzinny na osiedlu Widokowym w Trzebini, wigilia na rynku w Trzebini, itp.

Bierzemy też udział w dużych imprezach masowych i zabezpieczeniach międzyoddziałowych jak np. ŚDM 2016, obrzędy religijne w Kalwarii Zebrzydowskiej czy Dzień Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Organizujemy zebrania i doszkalania w oddziale lub uczestniczymy w szkoleniach międzyoddziałowych, a także w ramach zabawy poznajemy się bliżej podczas wyjazdów integracyjnych oddziału.

13912328_641190426057891_6787295109227802248_n

Oddział Chrzanów z siedzibą w Trzebini

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Chrzanów z siedzibą w Trzebini