Program uroczystości pogrzebowych śp. kard. Franciszka Macharskiego

http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/program-uroczystosci-pogrzebowych-sp-kard-franciszka-macharskiego

Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11 w Katedrze na Wawelu. Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

Informacja od  Mateusza Dzielskiego- Oddział Kraków:

Szukamy osób na zabezpieczenie uroczystości przeniesienia ciała kardynała Macharskiego z kościoła Franciszkanów w Krakowie na Wawel, która odbędzie się   (czwartek 04.08.2016).Zbiórka o godz. 16:00 pod kościołem Franciszkanów. Zgłoszenia do mnie w wiadomości na fb (imię nazwisko, wiek, oddział, funkcja med., tel. kontaktowy).

W piątek (05.08.2016) odbędzie się uroczysty pogrzeb księdza kardynała Franciszka Macharskiego, który dzisiaj rano odszedł do Domu Pana… Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00 w Katedrze Wawelskiej, przewodniczył jej będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Kardynał Macharski przyczynił się do utworzenia Służby Maltańskiej w Polsce, jesteśmy zatem zobowiązani do uczestnictwa w jego ostatniej drodze.

Wspólnie z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym będziemy zabezpieczać medycznie uroczystości pogrzebowe. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym zabezpieczeniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres krakow.msm@gmail.com, w temacie wpisując ”Pogrzeb kardynała Macharskiego”, a w treści zamieszczając następujące informacje:
-imię i nazwisko
-wiek
-oddział MSM
-kwalifikacje medyczne (pierwsza pomoc/KPP/ratownik med./pielęgniarka/lekarz)
-tel. kontaktowy

Zbiórka w piątek, 05.08.2016 o godz. 6:45 pod Basztą Złodziejską na Wawelu.