Informacje – kurs pierwszej pomocy

Witam serdecznie,

już za tydzień (sobota i niedziela) kurs pierwszej pomocy, na który Państwo zgłosili chęć uczestnictwa.
Już znamy dokładne miejsce spotkania. Jest nim Dom Katolicki przy ul. 3-go Maja 1a w Myślenicach (budynek po lewej stronie od Betanii).
Proszę pojawić się o godzinie 8.45 aby móc rozpocząć zajęcia o 9.00.

W czasie zajęć przewidujemy oczywiście wykłady teoretyczne połączone z ćwiczeniami praktycznymi. Przydatne będzie posiadanie notatnika. Po każdym bloku tematycznym zawsze robimy kilkuminutowe przerwy, w czasie których można przekąsić drugie śniadanie. W godzinach popołudniowych zawsze robimy nieco dłuższą przerwę obiadową. W okolicach Domu Katolickiego znajduje się wiele miejsc, gdzie można skorzystać z dań obiadowych.

W czasie kursu (sobota lub niedziela) pojawi się nasz Członek Zarządu w Myślenicach i to on zajmie się wszelkimi sprawami finansowymi.

W ramach przypomnienia, o czym oczywiście będziemy jeszcze mówić na kursie:

1. Po kursie pierwszej pomocy można uzyskać:
zaświadczenie – poświadczające uczestniczenie w szkoleniu lub
certyfikat – poświadczający uczestniczenie w szkoleniu i zdanie z wynikiem pozytywnym egzaminu.
2. termin egzaminu ustalany jest ze wszystkimi uczestnikami kursu, aby wybrać jak najbardziej dogodny.

3. Tylko posiadanie certyfikatu daje możliwość wstąpienia w nasze szeregi – po spełnieniu dodatkowych warunków określonych w statucie i regulaminie Stowarzyszenia m.in. wiek 16 lat (rocznikowo), złożenie deklaracji, kwestionariusza osobowego i uiszczenie wpisowego w wysokości 10 zł.

4. Dla osób przed 16 rokiem życia proponujemy spotkania z grupami kadetów, które ruszają już pod koniec kwietnia i pozwalają uczestniczyć w życiu stowarzyszenia pod opieką instruktorów prowadzących te grupy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać: asialoch@gmail.com lub dzwonić: 889-421-961